wtorek, 9 lutego 2016

Odbić się można zawsze

Dawno tutaj nikt nie zawitał. Myślę że dobrym momentem będzie niedawno wydana płyta toruńskiego rapera Małpy pt: "Mówi". Ile to już lat minęło od jego ostatniej płyty ... Pomimo widocznych zmian stylowych w stosunku do KNOC dawno nie słuchałem z taką pasją płyty polskiego rapera. Może to i przez to, że ostatnio zmieniłem gusta muzyczne. Przedstawie utwór zatytułowany "Parabole". 
Wielu z nas może zauważyć, że nasze życie składa się z upadków, wzlotów. Praktycznie jest mieszaniną wszystkiego rodzaju wydarzeń,emocji, słów, czynów. Sam Małpa już na początku nawiązywać może do tego, że od ostatniego krążka minęło sporo czasu przez co nastąpiły zmiany, a następnie przedstawia raz górę a raz dół krzywej.

Małpa - Parabole (prod. Sherlock)

 

Jeśli się postarasz, sprawy pójdą w dobrą stronę
Trzymasz życie w rękach, ty masz nad wszystkim kontrolę
Skoro tak, jeśli zbocza tylko wydają się strome
Czemu moja droga przypomina parabole, cooo


Wielu ludzi powtarza że nasze życie zależy tylko od nas. Czy to jest prawdą? Skoro tak to te strome zbocza powinny nam się tylko zdawać takimi jakimi są. Nie zawsze tak jest. Wiele sytuacji, których byśmy nie chcieli i wiele tych zajebistych, gdy jesteśmy na górze dzieją się niezależnie od nas.  

To jest mój ulubiony utwór z płyty, który dziś się znajdzie w poście. Akurat z tych bardziej klasycznych, jednak tak jak już wspomniałem płytę słucha się bardzo dobrze, czy to jako pojedyncze utwory, czy jako całość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz