niedziela, 9 marca 2014

Jeden zwykły dzień.

Każdy czasem zastanawia się co będzie robił w życiu. Jedni mają szkołę, inni 8 godzin codzienności. A jeden zwykły dzień, może całkowicie zmienić życie. Często nie doceniamy tego co mamy w życiu. To duży błąd. "Mam dość, chce się wyrwać stąd, chce być gdzie indziej... Gorzej być nie może" Miałeś takie myśli? Nie martw się nie ty jedyny.

Pih - Powrócisz (Matheo)

Dowód Rzeczowy nr 2 to dla mnie najlepsza płyta Piha. Znajduję się na niej wiele świetnych kawałków. W utworze został wykorzystany sampel z piosenki Ireny Santor pt "Powrócisz tu" z 1967 roku. oczywiście wytwórnia jak i autor uzyskali pozwolenie na wykorzystanie sampli. Kawałek mówi o ludziach zmuszonych pracować z dala od rodzinnych stron. A praca jaką zrobił Matheo w tym utworze naprawdę zasługuje na wielki szacunek. Trzeba przyznać, że świetnie skleił sample Ireny Santor z rapowaniem Piha.
Pih:
"Stara farba przebija się spod tapety
Stare wspomnienia dają o sobie znać
Choćbyś kładł kolejne warstwy to niestety
Przeszłość wraca by skręcić ci kark
Ręce pod głową są dziś twoją poduszką
Zimne kojo, na którym leżysz to marne łóżko
Nie masz pewności, lepszego życia Obietnica
Często jest jak czek, czyli bez pokrycia
Niby to samo słońce, niby ten sam księżyc
Lecz nie ma ludzi, którym chcesz podać dłoń
Cały czas w drodze, walczysz żeby zwyciężyć
Pieniądz nie śmierdzi, nie ma miejsca jak dom"

Diox - Jeden zwykły dzień

"Jeden zwykły dzień może zmienić świat" . Tak to prawda, W trakcie jednego dnia można spotkać miłość swojego życia, można stracić ukochaną osobę. Tyle może się stać w jeden dzień... W jednej chwili... Życie potrafi zaskakiwać, raz pozytywnie, raz negatywnie i dlatego właśnie jest nieprzewidywalne. "Jeden zwykły dzień" to utwór właśnie o takim dniu. Zachęcam do przesłuchania. Jak i do mini ankiety pod tym postem :)
Diox:
"Osiem godzin codzienności mija szybko
Telefon faks wszystko biznes, gra o przyszłość
Jesteś tu giermkiem a czujesz się jak król
Bo wiesz o co grasz i z dumą przyjmujesz ból
Ukojenie spotkasz w domu gdy wrócisz
Gdy poczujesz jej zapach i wiesz, że ją przytulisz"

3 komentarze:

  1. Toman potem mi powiesz, że hejtuje własnego bloga xD akurat nie lubię obu wykonawców, szczególnie Piha i dlatego wybieram Dioxa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o dowody Piha, to śmiem twierdzić, że Jedynka jest jednak najlepsza, choć dwójce niewiele do niej brakuje.

    OdpowiedzUsuń