środa, 5 marca 2014

Tekst

Dziwne uczucie. Jest środa, a niektórzy już mają weekend xD Mogłoby się wydawać, że wtedy jest więcej czasu by napisać trochę tekstu. Szkoda, że nie zawsze tak to działa. Siedzi się, siedzi, a wena nie przychodzi. Na szczęście nie mam aktualnie tego problemu. No to dziś trochę o pisaniu, kartkach i długopisach. 

Eldo - Czysta kartka

Uwielbiam kawałki Eldoki. W wielu lubię wychwytywać chociażby jedno zdanie, które ma w sobie ,,to coś". Tutaj utkwiły mi słowa: jeśli dusza nic nie tworzy to jest nic nie warta. Często najlepsze rzeczy tworzymy wtedy, kiedy oddajemy dla nich całego siebie. Nie ważne, czy jest to pisanie rapowych utworów, czy też pisanie o tych utworach blogu, czy też inne zajęcia. Powinniśmy się temu oddawać. Łatwo powiedzieć, wiem. Często by coś robić potrzebne są do tego możliwości, których nie koniecznie posiadamy. Jednak w każdym z nas znajduje się coś co nas wyróżnia, coś dzięki czemu zapiszemy Naszą Kartkę. 
Eldo:
"odpocznij, załóż słuchawki, idź do parku jak ja
weź kartkę, napisz tekst, nagraj płytę jak ja
jeśli dusza nic nie tworzy to jest nic nie warta
głupia zbrodnia na sobie, obojętność i apatia"

 

 Trzeci Wymiar - Długopisy

 
Chłopaki z 3W dali czadu. Długopis w życiu rapera, jest bardzo ważnym elementem, gdyż bez niego utwory by nie mogły powstawać. Najważniejsze jest to by mieć możliwość zapisania swoich myśli w każdym momencie. Często jest tak że wpadamy na coś ciekawego, kompletnie w nieoczekiwanym momencie. Wena nie wybiera, przychodzi nieoczekiwanie. Raperzy w refrenie według mnie negatywnie oceniają osoby, które piszą swoje teksty w wersji elektronicznej. W trzeciej zwrotce Nullo wychwala swoje umiejętności, stosując porównania do polskich znakomitych twórców. Bardzo fajnie wkomponował tu moment o Kochanowskim, gdyż raper posiada takie samo nazwisko jak poeta. Nic tylko pisać i dzielić się swoimi myślami. 
Nullo:
"Czuję dzisiaj że mam wenę
Jakbym był Mikołajem Rejem
To skończy się esejem,
Albo skleję epopeję,
Zaleję kartkę jak Wezuwiusz Pompeje,
Spompuję flow, aby wspiąć się nad Pireneje,"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz