środa, 12 marca 2014

Liga Mistrzów

Dziś mecze ligi mistrzów, jednak ja chciałbym wam przedstawić utwory, które także bez problemu mogą tworzyć muzyczną ligę mistrzów. W dzisiejszym zestawieniu mamy jednego debiutanta, a także stałego bywalca. Myślę, że pobujamy się w rytm tych kawałków.

Dr. Dre - Still D.R.E. ft. Snoop Dogg

 
Utwór i raperzy których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gangsta musi być. Z całym szacunkiem dla każdego białego rapera, ale dla mnie, tylko czarna muza potrafi tak bujać. Ten kawałek w szczególności. Występuje w nim ,, ojciec " i ,,syn", gdyż to dzięki Dre, Snoop wybił się ze swoją muzyką. W utworze możemy posłuchać o życiu podporządkowanym muzyce, o przerwie pomiędzy płytami Dre, o tym, że to on wielu wypromował i ...
... tylko kupić samochód, założyć w nim hydraulikę i jechać. 
[Hook]
[Snoop Dogg]
I'm representing for them gangstas all across the world
(Still) Hitting them corners on the lolos girl
[Dr. Dre]
Still taking my time to perfect the beat
And I still got love for the streets, it's the D-R-E 

Ten Typ Mes - Trze'a było

 
Drugi utwór to mocny debiutant w lidze. Mes jednak stary wyga, więc można było się spodziewać, że będzie to dobre. Utwór świetny. Oldschool-owy bit wpada w ucho. Tematyka też ciekawa. Kultura ,,dresowa", czyli to co nas otacza lub sami w tej kulturze tkwimy. W humorystyczny sposób, opisuje on wady takich ludzi, jak np: nieczułość, niewrażliwość, czy też to co mnie najbardziej denerwuje, czyli cwaniactwo względem np. państwa. Co jak co,
w wielu może rodzic się myśl, a co tam lepiej dostać zasiłek itp, niż pracować za niskie pieniądze. Inni zapracują na nas. Dla mnie takie działanie jest niezrozumiałe.
Nie rozpisuję się za dużo, zapraszam do przesłuchania. Mam nadzieję, że reszta materiału, który wyda Mes, będzie także na takim wysokim poziomie.  
Ten Typ Mes:
"Trzeba było zostać dresiarzem
Mieć żonę Dagmarę, synka Sebka
Trzeba było zostać cwaniakiem, z prawem na bakier
Lecz za słaby łeb mam
Trzeba było dusić w zarodku
Całą wrażliwość już od początku
Sprawdzać czy chomik na siatce
Puszczony z okna będzie latawcem"
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz